Dochodzenie odszkodowania po śmierci bliskiej osoby

Napisany w kategorii Porady | 0 komentarzy

Dochodzenie odszkodowania po śmierci bliskiej osoby

Jeżeli ktoś z naszych najbliższych poniósł śmierć przez osobę trzecią, na przykład w wypadku spowodowanym, mamy pełne prawo do roszczenia o odszkodowanie po śmierci naszego bliskiego z tytułu zadośćuczynienia krzywd lub tez udowadniając, że nasza sytuacja życiowa uległa znacznemu pogorszeniu.

Mamy trzy możliwości porozumienia się z ubezpieczycielem winowajcy:

Pierwszym i chyba najbardziej prostym jest przyjęcie przez jedną ze stron, ubezpieczyciel lub rodzina poszkodowanego, propozycji drugiej strony. Czyli jeżeli według nas odpowiada nam kwota zaproponowana przez ubezpieczyciela to zgadzamy się na nią i sprawa jest zamknięta.

Drugim sposobem jest ugoda, czyli ustalenie wspólne wraz z ubezpieczycielem wysokości odszkodowania biorąc pod uwagę argumenty rodziny poszkodowanej osoby oraz ubezpieczyciela. Jest to o wiele korzystniejsze, możemy uzyskać o wiele większe odszkodowanie.

Niedługo wyjaśnię także na czym polega trzeci sposób, oraz podsumuję korzyści płynące z dochodzenia odszkodowania za śmierć bliskich w sądzie.

Podobne wpisy:

  1. Odszkodowanie po śmierci
  2. Usługi archiwalne
  3. Wasze rośliny i kwiaty
  4. Jubileusz ZUS
  5. Filmy 3

Trackbacks/Pingbacks

  1. Dochodzenie odszkodowania po śmierci bliskiej osoby – kontynuacja - [...] to jednak być dużym błędem, który, niestety większość społeczeństwa ubiegającego się o odszkodowania pośmiertne popełnia ze względu na swoją ...

Skomentuj