Edukacja w Poznaniu

Napisany w kategorii Edukacja, Slider | 0 komentarzy

Edukacja w Poznaniu

Edukacja w Poznaniu

W Poznaniu znajduje się wiele wyższych szkół – działa tam łącznie 26 uczelni (publicznych i niepublicznych), a także placówki naukowobadawcze. Wśród nich jest między innymi Akademia Sztuk Pięknych, która swój status uzyskała w 1996 roku.

Wcześniej funkcjonowała kolejno jako Szkoła Sztuk Zdobniczych, Instytut Sztuk Plastycznych, wreszcie w 1946 roku zaistniała jako Państwowa Wyższa Szkoła Sztuk Plastycznych i przedstawiała się tak właśnie do 1996 roku. Motywem zmiany nazwy było ciągłe rozwijanie programowe i strukturalne szkoły. Do dziś Akademia łączy ze sobą wiele dziedzin sztuki. Tak jak dawniej nie dominuje tam żaden kierunek nauczania.

W Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu znajdziemy wydział Grafiki, Malarstwa, Rzeźby i Działań Przestrzennych, wydział Architektury i Wzornictwa, Komunikacji Multimedialnej a także Edukacji Artystycznej. Pięć, z tych sześciu wydziałów może nadawać tytuł doktora oraz doktora habilitowanego. Istnieje też możliwość przeprowadzenia postępowania w sprawie nadania tytułu profesora.

Podobne wpisy:

  1. Rola pośrednika w zakupie mieszkania
  2. W daleką podróż samochodem
  3. Darmowe szablony stron www
  4. Kolejne porady dla podróżujących samochodem

Skomentuj