Karty pomostowe

Napisany w kategorii Biznes, Nieruchomości, Slider | 0 komentarzy

Kraty pomostowe

Kraty pomostowe

Budując pomosty, stopnie schodowe czy ciągi komunikacyjne należy kierować się jak najwyższym poziomem bezpieczeństwa późniejszych użytkowników tych i wielu innych konstrukcji. Taką gwarancję daje zastosowanie w branży budowlanej krat pomostowych. Są one produkowane przy użyciu dwóch technologii. W efekcie otrzymujemy kraty zgrzewane i prasowane, które różnią się od siebie sposobem łączenia nośników.

Kraty pomostowe można wykonywać w różnych rozmiarach, zgodnie z życzeniami Klientów. Mają także wszechstronne zastosowanie. Są wykorzystywane m.in. w zakładach chemicznych, oczyszczalniach ścieków, w budownictwie przemysłowym i energetycznym, przy budowie ciągów komunikacyjnych, pomostów roboczych i użytkowych, schodów oraz przy pokryciu kanałów. Wszystko to sprawia, że elementy konstrukcyjne, jakimi są kraty pomostowe, muszą odznaczać się szczególnymi właściwościami – niebywałą wytrzymałością na ciężar oraz wysoką trwałością.

Krata pomostowa to element konstrukcyjny wykonany z najwyższej jakości stali. Dzięki temu jest niezwykle wytrzymała na duży ciężar oraz odporna na działanie różnych, nierzadko najbardziej ekstremalnych warunków atmosferycznych. Deszcz, śnieg czy słońce, a także silny wiatr nie mogą zniszczyć konstrukcji. Ryzyko korozji niosą też ze sobą szkodliwe substancje chemiczne, dlatego tak ważne jest, by kraty pomostowe były wykonywane ze stali nierdzewnej. Dodatkowo, istotne, by kraty pomostowe zapewniały wysokie bezpieczeństwo ich użytkownikom. Jest to możliwe przy zapewnieniu zwiększonego współczynnika tarcia. Tę cechę można z kolei osiągnąć wycinając charakterystyczne ząbki w płaskownikach tworzących kratę. Takie właściwości antypoślizgowe są szczególnie ważne w przypadku miejsc, np. pomostów czy schodów, narażonych na obecność substancji stwarzających ryzyko poślizgnięcia się – śniegu, lodu, smarów.

Dodatkową zaletą krat pomostowych jest fakt, że dzisiejsza technologia umożliwia estetyczne wykonanie tak, by konstrukcja stworzona z tego materiału stanowiła element dekoracyjny w architekturze.

Podobne wpisy:

  1. Hale stalowe
  2. Aranżacja wnętrz od profesjonalnego architekta
  3. Meble na stoiska targowe i do biura
  4. Kolejne porady dla podróżujących samochodem
  5. Wybór ogrodzenia

Skomentuj