Przygotowanie do podróży samochodem

Napisany w kategorii Porady, Slider | 1 komentarz

W daleką podróż samochodem

W daleką podróż samochodem

Sezon wakacyjny za pasem, tak więc większość z nas ma już zapewne zaplanowany ten wymarzony urlop. W zależności od celu naszej podróży i wielkości naszego budżetu wybieramy różne środki transportu. Dalekie dystanse najłatwiej i najwygodniej pokonać samolotem jednak z różnych powodów nie zawsze jesteśmy w stanie skorzystać z tego usług linii lotniczych. Alternatywą może być oczywiście pociąg, autokar albo samochód. Dwa pierwsze wyjścia nie dają nam niestety pełnej swobody i często zmuszeni jesteśmy podróżować dużo dłużej niż w przypadku pokonania tej samej trasy własnym samochodem. Niestety długa jazda samochodem też nie zawsze należy do najprzyjemniejszych… Oto kilka porad, dzięki którym nawet daleka podróż może być przyjemna i nie zepsuje nam naszego urlopu.

Po pierwsze – sprawny samochód.

Okazuje się , że wiele osób nie przywiązuje wagi do stanu technicznego pojazdu. Trzeba jednak pamiętać, że pokonanie kilku tysięcy kilometrów to nie to samo co pokonanie kilkuset kilometrowej trasy. Przed wyjazdem warto udać się do sprawdzonego mechanika bądź też stacji kontroli celem sprawdzenia najbardziej narażonych na awarię podzespołów samochodu oraz części poddawanych ciągłej eksploatacji (klocki hamulcowe, amortyzatory itp.). Dzięki takiej kontroli możemy uniknąć ogromnych wydatków związanych z naprawą samochodu za granicą, a także zbędnych nerwów.

Częste przerwy.

Po przejechaniu około dwóch godzin powinniśmy odpocząć na świeżym powietrzu około 15 minut. Najlepiej aby ten czasy wykorzystać bardzo aktywnie – ruch niweluje zmęczenie oraz napięcie mięśniowe. W razie potrzeby możemy wydłużyć czas postoju.

Częstotliwość postojów uzależniamy także od tego czy podróżujemy tylko z osobami dorosłymi czy również z dziećmi. W przypadku podróży z dziećmi warto robić przerwy częściej tak aby dziecko cały czas pozostało w dobrej formie – unikniemy dzięki temu “marudzenia” i innych podobnych zachowań, które mogą nas dodatkowo wyprowadzić z równowagi. Pamiętajmy, że dzieci prędzej czy później zasną w samochodzie co umożliwi nam dłuższą podróż bez przerwy.

Kolejne, przydatne porady w następnym artykule :)

Podobne wpisy:

  1. Mapa podróży

Skomentuj