Galerie handlowe

Napisany w kategorii Biznes, Nieruchomości, Slider | 0 komentarzy

Parki handlowe w Poznaniu

Parki handlowe w Poznaniu

Poznań jest miastem, które nie może narzekać na brak centrów handlowych nazywanych coraz częściej parkami handlowymi.

Do najczęściej odwiedzanych można zaliczyć Stary Browar, King Cross Marcelin, Poznań Plaza, Galeria Malta, M1, Galeria Pestka czy np. Factory Outlet, przyciągający klientów końcówkami kolekcji znanych marek. Komercjalizacją obiektów tego typu zajmują się specjaliści od zarządzania powierzchniami komercyjnymi.

Najczęściej firmy inwestujące w budowę parków handlowych zatrudniają tego typu specjalistów. Zdarza się jednak również, że komercjalizacja obiektów handlowych realizowana jest przez zewnętrzne firmy zajmujące się zarządzaniem inwestycjami i nieruchomościami. Jeśli chodzi o poznańskie parki handlowe to chyba najczęściej odwiedzany jest kompleks Starego Browaru. Lokalizacja śródmiejska tego obiektu zapewnia ciągły przepływ klientów.

Niestety deficyt wolnych działek w centrum miasta ogranicza powstawanie kolejnych parków handlowych. Jednym z nielicznych centrów handlowych powstających obecnie w ścisłym centrum miasta jest Galeria MM budowana w miejscu słynnego pasażu MM „zdobiącego” zbieg AL. Marcinkowskiego oraz ulicy Św. Marcina przez blisko 15 lat.

Budową galerii zajmuje się znany poznański deweloper, firma Ataner natomiast za komercjalizacje obiektu odpowiedzialna będzie firma Resco International. Jeśli chodzi zatem o przyrost powierzchni handlowo-biurowych to można śmiało powiedzieć, że Poznań cały czas się rozwija i nie odbiega od innych podobnych europejskich metropolii.

Podobne wpisy:

  1. Edukacja w Poznaniu
  2. Najlepsza zabawa
  3. Darmowe szablony stron www
  4. Rola pośrednika w zakupie mieszkania
  5. W daleką podróż samochodem

Skomentuj