Kapela czy Dj na wesele?

Napisany w kategorii Porady, Slider | 13 komentarzy

Muzyka na wesele – DJ czy zespół?

Muzyka na wesele – DJ czy zespół?

Wiele przyszłych par młodych zmierzając ku ślubnemu kobiercowi nie zdaje sobie sprawy z czekających ich wyzwań organizacyjnych. Organizacja ślubu, a co dopiero wesela to niesamowity ogrom pracy złożony z wielu drobnych, niepozornych zadań, których niedopatrzenie może przynieść niespodziewany, na ogół negatywny efekt.

Oczywiście wiadomo jak trudno pannie młodej znaleźć odpowiednią suknię, panu młodemu wygodne, a zarazem ładne buty i tak dalej… W przypadku wesela na pierwszym miejscu do zorganizowania znajduje się sala weselna. Miejsc tego typu powstaje w ostatnim czasie coraz więcej i są to lokale o coraz wyższym standardzie. Kolejnym punktem jest zapewnienie gościom odpowiedniej muzyki. I tu powstaje dylemat – zespół weselny czy DJ?

Ja zdecydowanie skłaniałbym się ku drugiemu, tańszemu rozwiązaniu – profesjonalnemu DJ’owi. Zespół często z czasem ulega zmęczeniu, robi coraz to dłuższe przerwy i coraz bardziej fałszuje… :P DJ zapewnia nam ciągłą zabawę na tym samym, najwyższym poziomie. Oczywiście znalezienie odpowiedniego DJ na wesele nie jest sprawą łatwą. Wiele osób nazywających siebie wodzirejem lub DJ’em weselnym w rzeczywistości nie ma zielonego pojęcia jak zapewnić odpowiednią rozrywkę gościom weselnym.

W pracy DJ’a najważniejsze jest wcześniejsze przygotowanie repertuaru oraz umiejętność dostosowywania go w zależności od nastroju gości i ich zapału do zabawy. Podczas prawdziwego wesela nie może zabraknąć takich wydarzeń jak oczepiny, dużą rolę w ich powodzeniu ma postawa prowadzącego – umiejętność przyciągnięcia gości na parkiet i pokonania ich lęku przed publicznym występem. W przypadku znacznego upojenia gości weselnych sprawa jest łatwiejsza, tym bardziej jeśli w rodzinie mamy bardzo „wesołego wujka”, który z łatwością „wyciągnie” na parkiet nawet najbardziej oporne sztuki… ;)

Największym atutem DJ na weselu, jest szerokie spektrum utworów do zagrania, oprócz tak zwanych szlagierów weselnych prawdziwy DJ ma ze sobą także najnowsze kawałki, które pomogą rozruszać rzesze młodych biesiadników. Niestety zespół weselny ma na ogół ściśle wyznaczone utwory, które jest w stanie zaprezentować na miarę przyzwoitym poziomie. Kolejnym atutem DJ’a jest cena… wydatki związane z przygotowaniami wesela często przerażają przyszłych nowożeńców i starają się w miare możliwości je zredukować.

W przypadku DJ’a możemy pozwolić sobie na wesele i poprawiny, a nadal zapłacimy mniej niż za jakikolwiek zespół. Należy pamiętać, że zarówno DJ’owi jak i członkom zespołu należy się poczęstunek równy gościom weselnym tak więc i ten koszt ma znaczenie. Reasumując, DJ na wesele niewątpliwie jest rozwiązaniem tańszym i przy odpowiednim wyborze wodzireja zapewniającym lepszy poziom zabawy dla naszych gości weselnych.

Podobne wpisy:

  1. Kolejne porady dla podróżujących samochodem
  2. W daleką podróż samochodem
  3. Darmowe szablony stron www
  4. Najlepsza zabawa
  5. Ślub

Skomentuj