Dochodzenie odszkodowania po śmierci bliskiej osoby – kontynuacja

Napisany w kategorii Porady | 1 komentarz

Dochodzenie odszkodowania po śmierci bliskiej osoby – kontynuacja

Wspominałem ostatnio o dwóch sposobach na wysokie odszkodowanie lub zadośćuczynienie za śmierć ojca, matki lub innej osoby bliskiej…

Trzeci, najbardziej sporny sposób na otrzymanie odszkodowania za zaistniałą sytuację jest proces sądowy, gdzie w tym przypadku sąd wyda orzeczenie czy w ogóle należy się odszkodowanie rodzinie poszkodowanego, a jeżeli tak to w jakiej wysokości.

Najszybszym sposobem jest przyjęcie propozycji ubezpieczyciela. Okazuje się to jednak być dużym błędem, który, niestety większość społeczeństwa ubiegającego się o odszkodowania pośmiertne popełnia ze względu na swoją niewiedzę. Kwoty proponowane przez ubezpieczycieli są zaniżane, ubezpieczyciele z reguły okazują wyjątkowe skąpstwo przy wypłacaniu odszkodowania. Jeżeli chcemy uzyskać odszkodowanie adekwatne do poniesionych szkód, z uwzględnieniem cierpień psychicznych, powinniśmy walczyć o swoje w sądzie. Warto skorzystać z usług wykwalifikowanego i doświadczonego prawnika. Judykatura ostatnio wykazuje skłonność do wypłacania bardzo wysokich kwot z tytułu śmierci. Bardzo często sięgają one kilkaset tysięcy złotych, a w przypadku wysokich dochodów zmarłego, dochodzą nawet do kilku milionów złotych dla jednej osoby plus renty odszkodowawcze.

Warto walczyć o swoje racje w sądzie. Paradoksalnie, śmierć osoby utrzymującej rodzinę, często może wiązać się więc z poprawieniem jej sytuacji finansowej ze względu na niekiedy olbrzymie kwoty odszkodowań.

Podobne wpisy:

  1. Dochodzenie odszkodowania po śmierci bliskiej osoby
  2. Odszkodowanie po śmierci
  3. Usługi archiwalne
  4. Typy bukmacherskie
  5. W daleką podróż samochodem

Skomentuj