Oprogramowanie sklepu

Napisany w kategorii Biznes | 0 komentarzy

Oprogramowanie sklepu kluczowe w procesie zakładani e-biznesu

Oprogramowanie sklepu kluczowe w procesie zakładani e-biznesu

Zdecydowaliśmy się rozpocząć pracę na własny rachunek, założyć sklep i cieszyć się zyskiem ze sprzedaży produktów. W końcu będziemy robić coś, co lubimy i na czym się znamy. Praca, która cieszy to przecież marzenie większości z nas. W dodatku, w dobie prężnego rozwoju e-commerce, zdecydowaliśmy się na wirtualną wersję sklepu. Wybraliśmy asortyment ciekawy i ciągle na rynku niszowy lub produkty, które niezmiennie cieszą się zainteresowaniem ze strony odbiorców.

Załatwiliśmy wszelkie formalności związane z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej i mając w głowie pomysł na wygląd i funkcjonalność przyszłego sklepu, chcemy przejść do działania! Wszystko właściwie załatwione i prognozujemy, że sprzedaż online może przynieść nam naprawdę spore efekty. Jedyne, co musimy jeszcze zrobić to wybrać dla nas oprogramowanie sklepu.

Co przyniesie nam dobre oprogramowanie sklepu?

Wydawałoby się, że przy naprawdę niezłym asortymencie i cenach, oprogramowanie sklepu to mało wpływający na przyszły sukces element. Jest to jednak błędne przeświadczenie, ponieważ to właśnie „silnik” biznesu wpłynie na jego funkcjonowanie, na to, w jaki sposób nam, jako właścicielom, będzie się zarządzało witryną, co oczywiście ostatecznie w znacznym stopniu zadecyduje o wielkości sprzedaży. Zobaczmy zatem, za jakie między innymi funkcje, moduły odpowiadać będzie wybrane przez nas oprogramowanie sklepu.

Przede wszystkim oprogramowanie będzie odpowiadało za zamówienia i zarządzanie nimi. Odpowiednio dobrane pozwoli modyfikować je, zmieniać, a także usprawniać późniejszą wysyłkę produktów do klientów (drukować nalepki z adresami, drukować faktury, dokumenty zamówienia, itp.). Ponadto, dzięki profesjonalnemu „szkieletowi” automatycznie udzielimy rabatów klientom, którzy będą mieli do tego uprawnienia, czy promocji na wybrane produkty, a końcowa kwota do zapłaty, będzie na bieżąco wyliczana przez naszą witrynę. Bardzo ważne jest, aby sklep wyliczał samodzielnie rabaty, czy darmową przesyłkę (którą przyznajemy w przypadku zakupów powyżej konkretnej kwoty) oraz przesyłkę dla wybranych produktów (np. gdy mamy również przedmioty dużych wielkości)

Ponadto, oprogramowanie sklepu pozwoli nie tylko na zarządzanie danymi klientów, a także zbuduje statystyki, związane np. ze sprzedażą naszych produktów. Będziemy wiedzieli, które produkty cieszą się największą popularnością, a których ludzie w ogóle nie kupują. Dowiemy się również, którzy klienci kupują u nas najczęściej i co. Być może takie wyniki pozwolą nam na stworzenie trochę bardziej personalnych newsletterów, powiadomień, jakie trafiają co jakiś czas do klientów naszej witryny. To oczywiście tylko kilka funkcji, jakie spełnia oprogramowanie witryn zakupowych w internecie.

Najważniejsze jest to, żeby oprogramowanie sklepu było odpowiednio dobrane do asortymentu i branży. Najlepsze są rozwiązania tworzone indywidualnie dla klientów, dopasowywane do ich potrzeb.

 

Jakie oprogramowanie sklepu wybrać?

 

Jest kilka opcji wyboru oprogramowania do sklepu internetowego. Pierwsze z nich to rozwiązania typu open source, które polegają na wolności kopiowania i rozpowszechniania, a dostęp do nich jest darmowy. Jest to jego podstawowa zaleta, jednak prawda jest taka, że zarządzanie tego typu rozwiązaniem wcale nie jest łatwe. Wszelkie modyfikacje wykonujemy samodzielnie, a „silnik” sklepu nie jest w żaden sposób chroniony. Są na rynku firmy, które zaoferują nam zarządzanie oprogramowaniem sklepu typu open source, jednak całkowite koszty takiej „opieki” równają się sumie, za którą kupimy odpowiednio dobrane i bezpieczne oprogramowanie sklepu.

Lepszym i zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest oprogramowanie dopasowane indywidualnie do sklepu, do naszych potrzeb. Najlepiej kupić je od firmy, która zajmuje się tego typu produktami profesjonalnie, firmy tworzącej sklepy internetowe od początku (od projektu graficznego) do końca (po wdrożenie, oferujące również hosting). Tego typu oprogramowanie jest pisane na zlecenie lub modyfikowane zgodnie z potrzebami klienta. Warto zainwestować w takie rozwiązanie, szczególnie że jest to inwestycja na długie lata.

Podobne wpisy:

  1. Usługi archiwalne
  2. Skuteczność pozycjonowania stron w marketingu
  3. Finanse
  4. Parki handlowe w Poznaniu
  5. Experci Internetowi

Skomentuj