Mieszkania na wysokim piętrze

Napisany w kategorii Nieruchomości | 0 komentarzy

Mieszkania na wyższych kondygnacjach

Mieszkania na wyższych kondygnacjach

Kupno mieszkania nierzadko spędza sen z powiek jego „poszukiwaczom”. Przed zakupem trzeba zwrócić uwagę nawet na najmniejszy szczegół związany ze specyfiką danego lokalu. Przede wszystkim wtedy, gdy kupujemy mieszkanie na rynku wtórnym i możemy obawiać się zatajenia pewnych informacji ze strony poprzedniego właściciela. Ważnym aspektem wybranej nieruchomości jest oczywiście to, na której kondygnacji się znajduje. Z reguły wolimy niższe piętra, jednak z drugiej strony bronimy się przed zakupem lokalu na parterze. Problem z wyższymi kondygnacjami pojawia się z kolei wtedy, gdy w budynku mieszkalnym nie ma windy. Na co w tym kontekście trzeba zatem zwrócić uwagę? Czy warto nabywać mieszkania zlokalizowane na wyższych piętrach?

Mieszkania deweloperskie

Nowoczesne mieszkania od dewelopera zlokalizowane są z reguły na kilku kondygnacjach. Nawet jeśli pięter jest tylko kilka, na wyższe kondygnacje możemy dotrzeć dzięki nowoczesnym windom. Wysokość nie stanowi zatem żadnego problemu. Warto również pamiętać, że mieszkania deweloperskie z reguły mieszczą się w interesujących miejscach. Widok z ostatniego piętra może być zatem o wiele ciekawszy niż widok z piętra pierwszego (czy też z parteru). Obecność wind w takich budynkach sprawia, że lokatorem na wyższych piętrach może być osoba poruszająca się na przykład na wózku inwalidzkim. Takie rozwiązanie ułatwia również sprawę osobom starszym lub rodzinom z małymi dziećmi.

Mieszkania z rynku wtórnego

Kilkukondygnacyjne mieszkania zlokalizowane w starszych, często jeszcze peerelowskich obiektach niestety nie posiadają wind. Jest to dla wielu osób utrudnienie, którego nie sposób przezwyciężyć. Niemniej jednak wysoka kondygnacja w budynkach bez windy ma również swoje plusy. Dzięki codziennym wędrówkom po schodach zwiększamy swoją kondycję. Najnowsze badania wykazały nawet, że „wspinaczki” pozytywnie wpływają na nasze serce.

Zalety mieszkania na wyższym piętrze

Zaletą lokali umieszczonych nieco wyżej jest oczywiście wspomniany już widok. Warto również zaznaczyć, że do mieszkań zlokalizowanych wyżej dociera mniej spalin produkowanych przez pojazdy oraz hałasów dobiegających z ulicy. Chociażby z tego względu wybór mieszkania na trzecim czy czwartym piętrze rzeczywiście się opłaca. Każdy lokal mieszkalny ma swoje istotne plusy i niewygodne minusy. Okazuje się, że mieszkania na wyższych kondygnacjach, na przykład zamieszczone na stronie http://www.wechta.pl/o-inwestycji,1083.html wyróżniają się przede wszystkim niepodważalnymi zaletami, które warto mieć na uwadze podczas poszukiwania wymarzonej nieruchomości mieszkalnej.

Podobne wpisy:

  1. Warszawskie mieszkania
  2. Rola pośrednika w zakupie mieszkania
  3. Ucieczka do Murowanej Gośliny
  4. Jak tanio kupić nieruchomość?
  5. Doradca finansowy

Skomentuj