Główne założenia wegetarianizmu

Napisany w kategorii Zdrowie i uroda | 0 komentarzy

Główne założenia wegetarianizmu

Wegetarianizm stał się w ostatnich czasach bardzo ważną częścią życia wielu ludzi, chcących wyłamać się z panujących wszędzie schematów i pragnących żyć po swojemu, czyli w zgodzie z naturą. Głównym założeniem wegetarianizmu oraz jego restrykcyjnej odmiany, jaką jest weganizm, stało się życie bez mięsa.

Dla wegetarian zabijanie zwierząt jest bowiem procederem skandalicznym i porównują go z zabijaniem ludzi, ponieważ zwierzęta są według nich naszymi braćmi, stworzonymi przez Boga. Co ciekawe, potrawy wegetariańskie są niezwykle zdrowe, ponieważ nie ociekają tłuszczem i nie mają w ten sposób wpływu na zwiększenie cholesterolu w naszym organizmie, a tym samym w dłuższej perspektywie na naszą śmierć. Niektórzy wegetarianie rezygnują nawet ze spożywania warzyw, które według nich także cierpią.

Jest to jednak skrajny odłam, przy którym wegetarianizm i weganizm wypadają naprawdę normalnie. Nie oznacza to jednak, że takich ludzi jest niewielu. Oni po prostu nie muszą się obnosić ze swoją miłością do świata.

Podobne wpisy:

  1. Odszkodowanie po śmierci
  2. Dochodzenie odszkodowania po śmierci bliskiej osoby
  3. Biżuteria srebrna
  4. Urolog dla dziecka
  5. Opieka dla osób starszych

Skomentuj