Wybór dobrego namiotu plażowego

Napisany w kategorii Wszystkie | 0 komentarzy

Wybór dobrego namiotu plażowego

Jeśli lubisz spędzać wolny czas na plaży – nad morzem czy jeziorem – ale przy tym cenisz sobie komfort i prywatność, idealnym rekwizytem może okazać się dla ciebie namiot plażowy. Jeśli denerwują cię ludzie, którzy przechodzą a nawet przebiegają obok ciebie, chlapiąc kroplami wody oraz obsypując cię piachem, jeśli szukasz na plaży schronienia przed wiatrem, słońcem lub wzrokiem innych turystów, to namiot plażowy z pewnością spełni twoje oczekiwania. Musi on być jednak dobrze wybrany. Pierwszy lepszy namiot plażowy może okazać się bowiem niestabilny, zbyt ciężki, trudny do rozłożenia, podatny na różnego rodzaju zniszczenia czy po prostu niepraktyczny i niespełniający swojej funkcji. Dlatego też kupujmy namioty plażowe w sklepach z profesjonalnym wyposażeniem turystycznym, a ponadto dokładnie sprawdzajmy, jakie parametry dany produkt posiada.

Podstawą każdego namiotu plażowego jest jego konstrukcja, czyli stelaż. Dobrej jakości namiot plażowy wyposażony jest w stelaż giętki. Taki bowiem zapewnia najskuteczniejszą osłonę przed wiejącym wiatrem. Oczywiście musi on być też trwały i odporny na korozję. A co z materiałem namiotu plażowego? Ten z kolei powinien nie przepuszczać wody i wilgoci, dobrze też jeśli chroni przed promieniami UV. Aby dobrze chronił przed światłem, powinien być wykonany z materiałem, który nie przepuszcza światła (najlepiej całkowicie nieprześwitującego). Dobry namiot jest solidny i mocny, dzięki czemu doskonale służy nam przed kilka sezonów i to nie tylko na plaży, ale nawet na własnym podwórku oraz podczas każdego innego wakacyjnego wyjazdu.

Zakup namiotu plażowego nie jest zbyt drogi. W sklepach z profesjonalnym wyposażeniem turystycznym możemy kupić taki produkt już od około 55 zł. Za namiot o wyższym standardzie trzeba by z kolei dać około 110 zł. Cena zależy przede wszystkim od wymiarów danego namiotu plażowego, sposobu jego rozkładania, a także jakości materiałów wykorzystanych do jego produkcji. A taki namiot powinien być lekki, poręczny i wygodny w użyciu.

Podobne wpisy:

  1. Wybór basenu ogrodowego
  2. Wybór odpowiedniej sauny
  3. Wybór ogrodzenia
  4. Roboty drogowe
  5. Typy bukmacherskie

Skomentuj