Pieczątki są niezbędne

Napisany w kategorii Wszystkie | 0 komentarzy

Pieczątki są niezbędne

Pieczątki są niezbędne

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób narzeka na to, że brak małej pieczątki na dokumencie bardzo utrudnia życie, ponieważ biurokracja jest bardzo skomplikowana i wymaga wielu różnych formalności by i tak w wielu przypadkach odejść z niezałatwioną sprawą. W każdej firmie i w każdym urzędzie wymaga się dzisiaj różnorodnych pieczątek i podpisów, które są furtką do wielu drzwi. Mówi się, że dziś bez odpowiednich stempelków ani rusz.Wyobraźmy sobie taką sytuację, że chcemy wziąć kredyt bankowy na zakup mieszkania. Potrzebne będzie z pewnością zaświadczenie o naszych zarobkach, a także informacja o tym, że jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę w danym miejscu. Takie dokumenty muszą posiadać odpowiednie pieczątki, ponieważ bez pieczątki będą po prostu nieważne, więc w banku nie dostaniemy kredytu i będziemy musieli ponownie iść do naszego pracodawcy, by takie graficzne znaczki na papierze otrzymać wraz z podpisem uprawnionych do tego osób.

Kolejna sytuacja, w której pieczątka jest niezbędna to chociażby otrzymanie wizy do USA. Jeśli chcemy odwiedzić ten kraj to musimy otrzymać odpowiednie dokumenty i zezwolenia na dłuższy pobyt. Odpowiednia pieczątka jest wymagana i dlatego musimy załatwić szereg formalności, zdobyć odpowiednie pieczątki biurowe, przedstawić dokumentację i dopiero wtedy możemy cieszyć się z tego, że możemy pojechać do Stanów i poznać ten kraj.

Bardzo często pieczątki i wszelkiego rodzaju datowniki wykorzystywane są do zatwierdzania naprawdę ważnych spraw, dlatego pisma bez pieczątek nie mogą być honorowane. Nie złośćmy się więc na panie urzędniczki, które nie chcą zatwierdzić dokumentu, na którym nie ma odpowiedniej pieczątki czy stempla. W papierach wszystko musi się zgadzać i nie ma co do tego absolutnie żadnej dyskusji.

Podobne wpisy:

  1. Kenia – informacje polskiego MSZ
  2. Tanzania – informacje polskiego MSZ
  3. Wybierz przewozy autokarowe do Wiednia
  4. Wyjazd do Egiptu
  5. Potrzeba płacenia składek zus

Skomentuj