Egzotyczne drewno doussie i jego zalety

Napisany w kategorii Biznes | 0 komentarzy

Egzotyczne drewno doussie i jego zalety

Drewno egzotyczne od paru ładnych lat robi na naszym rynku prawdziwą furorę. Mając do wyboru te właśnie gatunki oraz krajowe, ludzie coraz częściej decydują się na tę pierwszą opcję. Zalet drewna egzotycznego wymienić można sporo. W wielu przypadkach jest ono znacznie trwalsze niż rodzime odmiany, a do tego dochodzą jeszcze walory estetyczne wynikające z niezwykle bogatej kolorystyki. Jednym z najpopularniejszych gatunków egzotycznych jest doussie.

To drewno pochodzące z terenów środkowej oraz zachodniej Afryki. Dostępne jest w tonacjach barw od jasnej żółtej, na rudawo-doussiebrązowej kończąc. Charakterystyczną jego cechą są ciemne pasy, które dają przyjemny dla oka efekt refleksów. Jest to znakomity materiał służący do produkcji podłóg, odznacza się bowiem bardzo dużą trwałością i odpornością na różnego rodzaju mechaniczne uszkodzenia – podobnie zresztą jak chociażby parkiet dębowy. Decydując się na podłogę z doussie, koniecznie trzeba porównać oferty przynajmniej paru sklepów (zadanie te ułatwiają porównywarki internetowe) – rozbieżności w cenie mogą być dość znaczące.

W każdym bądź razie i tak trzeba się przygotować na spore wydatki, gdyż egzotyczna deska podłogowa cena jest wyższa niż w przypadku modeli wykonanych z gatunków rodzimych. Z drugiej jednak strony jest to inwestycja na bardzo długie lata. Ogromnym atutem drewna – nie tylko zresztą egzotycznego – jest jego ponadczasowość. Trendy w zakresie aranżacji wnętrz zmieniają się nieustannie, ale pewne wykorzystywane tu materiały – nie.

Podobne wpisy:

  1. Zakupy w Ikei na odległość
  2. Naprawdę czysty samochód
  3. Tworzenie stron www pomaga dotrzeć do oferty
  4. Odpowiednie ogrodzenie
  5. Wybór ogrodzenia

Skomentuj