Costa Brava – nie tylko plaże

Napisany w kategorii Turystyka | 0 komentarzy

Costa Brava – nie tylko plaże

hiszpaniaCosta Brava to jeden z najpopularniejszych w Hiszpanii regionów turystycznych. Dzikie Wybrzeże kusi idealnymi wręcz warunkami do wypoczynku – piaszczystymi plażami, piękną pogodą i niezapomnianymi widokami. W miejscowościach takich jak Lloret de mar czy Calella na brak turystów narzekać nie można.

Costa Brava rozciąga się na długości przeszło 200 km pomiędzy Blanes a granicą hiszpańsko-francuską. Walory przyrodniczo-krajobrazowe stanowią jeden z rozlicznych atutów tego regionu. Niewątpliwie wczasy w Hiszpanii okażą się tutaj atrakcyjne dla tych wszystkich osób, które interesują się sztuką. Wystarczy wspomnieć, iż w mieście Figuearas na świat przyszedł Salvador Dali – jeden z najsłynniejszych artystów, jakiego światu dała Hiszpania. Zwiedzić tu można muzeum poświęcone jego osobie.

Z nim również związana jest inna miejscowość położona w tej części kraju, a mianowicie Cadaques, gdzie znany malarz spędził wiele lat. Na Costa Brava nie brakuje też zabytkowych obiektów z czasów starożytnych i średniowiecznych.

Podobne wpisy:

  1. Aspekty klimatyczne
  2. Oferty dla podróżników
  3. Podróżowanie po świecie
  4. Komfortowy nocleg w Lesznie
  5. Bilety lotnicze w sprawdzonym serwisie

Skomentuj